Dinamik Aralık olarak gizlilik politikamız hakkında bazı bilgiler vermek, bir takım hukuki konulara değinmek istedik.

 1. dinamikaralik.com web sitesi içerisinde bulunan yazılara yorum yaptığınızda sizden ad, soyad, e-posta ve başka bilgiler de istenebilir. Bu bilgileri vermediğiniz takdirde yorum yapmanıza izin verilmeyebilir.
 2. Yorum gönderdiğinizde veya dinamikaralik.com üzerinden e-posta formuyla bizlere ulaştığınızda IP bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır.
 3. dinamikaralik.com içeriklerine yorum yapabilmek için veya üye olabilmek için ziyaretçilerimize ve üyelerimize Facebook, Google+, Twitter, Instagram, Linkedin, Pinterest, VK, 500px, Disqus gibi sosyal medya ve yorum-tartışma mecralarında bulunan mevcut üyelikleri ile üye olabilme, yorum yapabilme imkanı sunulabilir. Bu imkanı kullanarak, ilgili mecralardaki kendi mevcut kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Böyle bir durumda parolalarınız asla dinamikaralik.com tarafından görüntülenemez, saklanamaz, kayıt edilemez.
 4. Yorum göndermek için veya üye olmak için sizden istenen bilgiler asla sizin izniniz olmadan üçüncü şahıs taraflarla paylaşılmaz. Reklam, tanıtım veya her ne amaçla olursa olsun paylaşılmaz, kullanılmaz, sizlere spam gönderide bulunulmaz.
 5. Duyuru, tanıtım, reklam, promosyon, yeni içerik, etkinlik bilgileri konulu ve benzeri diğer e-Posta ve SMS duyurularını almak için ücretsiz e-Bülten aboneliğimizden faydalanabilirsiniz. Bu abonelikten dilediğiniz zaman ayrılabilirsiniz.
 6. dinamikaralik.com üyelerine ve abonelerine spam gönderi yapmama sözü vermektedir.
 7. dinamikaralik.com üyeliğinizi veya gönderdiğiniz yorumları iptal ettirmek/kaldırmak için bize e-Posta yoluyla yazılı olarak ulaşabilirsiniz. dinamikaralik.com sistemde ad, soyad, telefon, e-Posta ve varsa diğer bilgilerin silineceğini ve unutulma hakkınızı savunacağı sözünü verir. Böyle bir durumda yorum kısmında “Kullanıcı/İçerik Sahibi talebi nedeniyle kaldırılmıştır” uyarısı görünecektir.
 8. dinamikaralik.com; site içerisinde olabilecek tartışmalarda, sözlü sataşmalarda, tehdit ve hakaretlerde asla bir tarafa diğer tarafın bilgilerini vermez, paylaşmaz.
 9. dinamikaralik.com üzerinde bir tartışmada veya oluşturduğunuz bir içerikte şikayet olması durumunda, hakkınızda dava açılması durumunda eğer Türkiye Cumhuriyeti hukuki makamları tarafından yazılı ve resmi bir talep dinamikaralik.com yönetimine gelirse IP bilgileriniz ve diğer mevcut kayıtlı bilgileriniz adli makamlarca paylaşılacaktır.
 10. dinamikaralik.com sunucuları Türkiye, Almanya, Fransa, Rusya ve ABD’de olabilir. Paylaşılacak kişisel bilgileriniz; Türkiye, Almanya, Fransa, Rusya ve ABD’de bulunan veya bulunabilecek sunucularımızda tutulacaktır. Kişisel verilerin korunması kanunu gereğince bu uyarıyı sizlere yapmak yükümlülüğündeyiz.
 11. dinamikaralik.com; siber saldırı, güvenlik açığından kaynaklı sorunlar sebebiyle oluşabilecek veri çalınmalarında bir yükümlülük, sorumluluk kabul etmez.

Yukarıda, birçok internet sitesinde sayfalarca olan gizlilik politikasını kendimizce özetleyerek, sizlere gerçek anlamda bilgi sunmak istedik. Sormak istedikleriniz, eleştirileriniz ve şikayetleriniz varsa lütfen iletişim sayfamızdan bizlere ulaşın.