Dinamik Aralık

Telif Hakkı ve İçeriklerin Kullanılması Hakkında

Dinamik Aralık ailesi olarak içeriklerin kullanımı konusunda bazı uyarılarımız ve ricalarımız var.

dinamikaralik.com adreslerindeki ve bundan sonra oluşturulabilecek alt alan adlarında yer alacak tüm içerikler, ticari olmayan kullanımlarda kaynak göstermek şartıyla kullanılabilir, dağıtılabilir ve paylaşılabilir.

Kaynak göstermeyi:

  1. “dinamikaralik.com” gibi sadece Dinamik Aralık web sitesi adresini vererek kaynak gösterebilirsiniz.
  2. “https://dinamikaralik.com/kullanim-sartlari/” gibi içeriğin tam adresini (URL veya URI) vererek kaynak gösterebilirsiniz.
  3. “Yazarın Adı Soyadı: Dinamik Aralık” veya “Yazarın Adı Soyadı: dinamikaralik.com” gibi kaynak gösterebilirsiniz.

Ticari amaçlı kullanımlarda ise izin alınmadan hiçbir yazılı ve görsel içerik veya materyal kullanılamaz. İzin alınmadan ticari amaçlarla kullanılan yazılı ve görsel içerik veya materyaller için hukuki işlemler başlatılır.

Ticari amaçlarla kullanılacak içerikler ve materyaller için o içeriği veya materyali oluşturan yazar veya eser sahibinden de izin alınması gerekmektedir. İlgili yazar veya eser sahibi ile dinamikaralik.com görüşmeyi sağlayacaktır.

Haber web sitesi, basılı gazete, dijital dergi, dergi web sitesi, basılı dergi, blog, e-bülten, sunum gibi yerlerde kullanılacak içeriklerde izin alınmasına gerek yoktur fakat kaynak göstermek zorunludur.

dinamikaralik.com web sitesine girerek veya dinamikaralik.com içeriklerini paylaşarak bu kuralları kabul etmiş sayılırsınız.

dinamikaralik.com ‘da yer alan tüm içerikleri sosyal medya mecralarında; yazışma, mesajlaşma, sohbet, paylaşım uygulamalarında dilediğiniz gibi paylaşabilir, dağıtabilirsiniz. Bize vereceğiniz en güzel desteklerden biri olacaktır.